bale

Mini Bale

Bale öncesi hazırlık eğitimine 3-4 yaş arası öğrenciler kabul edilmektedir. Dersin amacı öğrencilerimize baleyi ve müziği sevdirmek; ilerleyen dönemlerde Klasik Bale ve Müzik eğitimine onları hazırlamaktır.

Buna ek olarak Mini Bale sınıfımız çocuklarımızın vücut koordinasyonlarını geliştirir, senkronize hareket etmelerine ve küçük yaşta bir gruba dahil olarak sosyalleşmelerine katkıda bulunur.

Bale öncesi eğitimlerimiz haftada 1 gün, 1 saat yapılma

Devamını Oku
Klasik Bale

Tan Sağtürk Akademi, klasik bale eğitimine 4 yaşından itibaren öğrenci kabul etmektedir. 8 yaş ve üstü kayıtlarda öğrenciler fiziksel uygunluğu incelenerek ve daha önce bale yapmışlarsa seviyeleri tespit edilerek teknik sınıflara yerleştirilir.

Bale ders saatleri Hazırlık 1’den, 2. Teknik Sınıf’a kadar haftada 2 gün, 1’er saat yapılmaktadır.

3. sınıftan itibaren haftada 3 saat olan eğitimimiz, 2 saat Klasik Bale, 1 saat Jazz Dans eğitimi şeklinde verilmektedir.

Devamını Oku
Bale Cimnastiği

Bale Cimnastiği eğitimi; denge, çabukluk, esneklik, el-göz/sinir-kas koordinasyonu ve kontrol becerisini bilinçli bir şekilde kazandırmaktadır.

Çocuklar üzerindeki faydaları:

• Kas kemik yapısının kuvvetlenmesi

• Sinir - kas koordinasyonunun mükemmel seviyeye ulaşması

• Bedeni daha bilinçli kullanabilme ve esneklik kazanabilme

• Daha sosyal ve daha dışa dönük bireyler olabilme

• Hiperaktif &

Devamını Oku
Yetişkin Balesi

Hangi yaşta olursak olalım bale egzersizleri, kişinin beden farkındalığını arttırır. Duruş bozukluklarının sistemli bir şekilde düzeltilmesi ile doğru duruş pozisyonunun bedende otomatikleşmesini sağlar ve bütün bunlara bağlı olarak, kan dolaşımı ve sindirim sistemi hızlanır...

Gün içerisinde kendimizi birçok farklı ve aslında rahatsız olduğumuzu fark ettiğimiz pozisyonlarda buluruz. Düzeltilmeyen bu duruş bozuklukları; yorgunluk, baş ağrısı, kronik kas gerginlikleri, sırt ve bel ağrıl

Devamını Oku